Babiččino údolí

Custom Field

Lorem ipsum dolor sit amet

Category
Na kole, Pěšky

Kdo nebyl v Babiččině údolí, jako by nebyl ve Východních Čechách. Tento cyklo okruh patří k našim celoživotně oblíbeným a doufáme, že vás nadchne stejně jako nás. Vyrazte na kole směrem na Červenou Horu (cca 15 minut od nás) a odtud z kopce dolů k řece Úpě přímo do Babiččina údolí. Cyklostezka kolem šumící řeky vás provede romantickým údolím až k Viktorčinu splavu a na Staré Bělidlo. Zdejší podhorské přírodě se přezdívá „vzdušné lázně“ a sami pocítíte proč.

 

Čtenáři povinné (či dobrovolné) četby Babičky Boženy Němcové zde objeví známá místa z knížky, jako je empírový Ratibořický zámek, mlýn nebo už zmíněné Staré Bělidlo. A kdo ví, třeba potkáte i samotnou babičku v rámci každoročního „oživení“ postav z knihy.

 

Cestou zpět to můžete vzít přes vyhlášenou zmrzlinu ve Zlíči a poté Žernov, kde můžete vystoupat na rozhlednu a podívat se okolní krajinu ještě jednou z výšky. Dohlédnete z ní na Krkonoše, Jestřebí a Orlické hory a při dobré viditelnosti až na Kunětickou horu.

 

„Začasté chodila babička s dětmi na delší procházky, třebas do myslivny nebo do mlýna, nebo zašly do lesa, kde ptáčkové líbezně zpívali, kde byly pod stromy měkounké podušky a tolik vonných konvalinek rostlo,…“ (úryvek z knihy Babička)